Šķiet, šodien lasa vai raksta emuārus teju ikviens. Arī es neesmu izņēmums un līdz šim esmu sekojusi dažādiem tīmekļa rakstniekiem vismaz gadus divus. Šo paradumu nevar raksturot kā interesēšanos par svešu cilvēku privāto dzīvi, jo raksta jau par dažādām lietām. Cits par ikdienā piedzīvoto (reizēm netieši atklājot arī savu ikdienu), cits par kultūru vai gardēžu baudījumiem un vēl kāds par dzīvi ārpus vietas, kas sauktas par mājām. Un caur šo raibo rakstu lasīšanu esmu gan pasmējusies, gan rievu pierē savilkusi, gan kādu asaru noslaucījusi. Daži stāsti uzrunājuši tik personiski, ka nereti radusies sajūta, ka to cilvēku pazīstu, ka viņš raksta tā, it kā mēs būtu labākie draugi kopš bērnudārza. Un tad esmu turējusies pretī vēlmei uzrakstīt virtuālajam draugam – čau, es sekoju tavam blogam un mums ir tik daudz kopīga! Jo bija bail saņemt atraidījuma atbildi – paldies, bet jūs esat uzbāzīgi traka!
Nevarētu teikt, ka tagad esmu izveidojusi emuāru, lai to pārbaudītu. Jo esmu pārāk paškritiska, lai uzskatītu, ka manā emuārā Tu izlasīsi kaut ko vienreizēji nelasītu, jo arī ar domu par emuāra veidošanu aplipināja mans labākais draugs. Nu, kad tas ir nule izveidots, es sāku domāt – bet, par ko gan lai es rakstu?! Vai tas, ko rakstīšu vispār būs kādam saistošs?

Ar līdzīgām sajūtām rakstu savu pirmo ierakstu. Man šis ir vēl nezināmu sajūtu mirklis pirms pirmā ieraksta publicēšanas, citam, pieredzējušam emuāristam – ikdienas rituāls. Tādēļ novēlu atsaukt atmiņā savu pirmo reizi! Vienalga, vai tā ir bērnībā pirmo reizi apēstā konfekte, ko atsūtīja tante no ārzemēm, un šodien pieejama kā ikdienas našķis pie kafijas krūzes, vai skūpsts. Pilnīgi jebkas, kas reiz bijis tik vienreizējs, bet šodien nenovērtēts, uzskatīts par pašsaprotamu un neatņemamu ikdienas sastāvdaļu. Jo patieso vērtību mēs saskatām tikai tad, kad zaudējam to. Tad, kad var būt par vēlu.
0 Comments:
Ierakstīt komentāru